Irlandia


Irlandia 1. Wyjazd z Sosnowca w godzinach wieczornych, przejazd nocny.

 2. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji nocleg na campingu w okolicach Calais.

 3. Przeprawa eurotunelem Calais – Folkestone, przejazd przez Anglię, Walię do Holyhead na nocną przeprawę promową do Dublina.

 4. Zwiedzanie Dublina: zamek, Trynity College, Galeria Narodowa, Katedra Św. Patryka, spacer po O`conell Street, przejazd na camping.

 5. Zwiedzanie Monasterboice: zespół klasztorny z V wieku, przejazd do Newgrange – kolebka cywilizacji starożytnej . Zwiedzanie Kilbegan – do dziś działajaca gorzelnia Locke`s Destillery. Zwiedzanie Clonmacnoise – średniowieczny klasztor, powrót na camping.

 6. Kilkenny – zamek i katedra; Cashel – średniowieczna twierdza; opactwo Holly Cross Abbey ; Rock of Dunamase – ruiny zamku, powrót na camping.

 7. Zwiedzanie ogrodów Powerscourt , zwiedzanie Heritage Park , Johnstown Castle , nocleg na campingu.

 8. Przejazd przez Lismore koło zamku Devonshire; Cobh – największy naturalnie usytuowany port na świecie; Blarney – ruiny zamku z legendarnym kamieniem; Cork – zwiedzanie miasta, spacer po Kinsale, przejazd na camping.

 9. Dromberg – kamienny krąg; Bantry House – zwiedzanie ogrodów, przejazd trasą widokową do Killarney – spacer po mieście, nocleg na campingu.

 10. Zamek Matrix, spacer po najpiękniejszej wiosce Irlandii – Adare, Bunratty Castle – zamek i skansen, przejazd na camping.

 11. Klify Moher – wysokie klify sięgające 200 m.; Kilmacduagh – ruiny klasztornej osady, przejazd przezBurren – wapienny płaskowyż, Galway – zwiedzanie miasta, przejazd na camping.

 12. Święta Góra Croagh Patrik (765 m n.p.m.); przejazd do Knock – miejsce objawienia, nocleg na campingu w Bundaronie – atrakcje wieczorne, puby, restauracje.

 13. zwiedzanie Donegal – miasto założone przez Wikingów, przejazd do najwyższego klifu w Europie Slive League 598 m n.p.m., przejazd trasą widokowa na camping w Downings.

 14. Latterkeny – ostatnie zakupy w strefie euro na terenie Irlandii, przejazd do starożytnego monumentu Grianan of Ailigh, przejazd do Londonderry – zwiedzanie miasta, nadmorska trasa do Giant`s Causeway (Grobla Olbrzyma), przejazd na camping.

 15. Zwiedzanie Belfastu – Grand Opera Hause, wieża zegarowa przejazd do Dablina na prom. Wieczorna przeprawa promowa do Holyhead. Nocleg

 16. Przejazd przez Anglię, przeprawa eurotunelem do Calais, nocleg.

 17. Przejazd przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy.

 18. Przyjazd do Sosnowca w godzinach porannych.


CENA:Cena imprezy obejmuje:

 • Przejazd i noclegi w hotelbusie

 • Wyżywienie (uczestnicy przygotowują sami z produktów zakupionych przez biuro)

 • Opłaty za autostrady i parkingi

 • Opłaty za promy, mosty i tunele

 • Postoje na parkingach i campingach (dostęp do toalet i natrysków)

 • Opiekę pilota / przewodnika

 • Ubezpieczenie NNW 2000 € i KliA 20000 €

Trasa i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie i być dostosowana przez osobę prowadzącą do aktualnie panujących warunków np.: atmosferycznych, drogowych.

Przy zapisywaniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł


<< Wstecz :    :    :   Dalej >>
Copyright (c)2006 Biuro podróży ELA