SYCYLIA


 1. Wyjazd z Sosnowca w godzinach popołudniowych, przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.

 2. Przyjazd na camping w okolicach Rimini, nocleg.

 3. Przejazd do S. Giovanni Rotondo – wizyta u Ojca Pio; przejazd na camping w okolice Bari, nocleg.

 4. Zwiedzanie Alberobello , stolicy truli – bajkowych domków ze stożkowymi dachami oraz miejscowego muzeum; przejazd do Lecce jedno z najpiękniejszych miast południa Włoch, znane jako "Florencja południa" ; przejazd na camping.

 5. Przeprawa promowa na Sycylię do Messiny; przejazd na camping w okolicach Milazzo.

 6. Całodzienna wyprawa statkiem na Wyspy Liparyjskie – wyspa Lipari – zwiedzanie Akropolu, głównej części miasta; powrót na camping.

 7. Przejazd do Cefalu – normańska katedra, arabska pralnia; przejazd do Palermo – katedra (miejsce pochówku miejscowych monarchów), katakumby Convento Dei Cappuccini, Piazza Pretoria; przejazd do Monreale zwiedzanie katedry normańskiej; przejazd na camping.

 8. Przejazd do Trapani – barokowa starówka, Santuario del Annunziata; przejazd do Agrigento – Dolina Świątyń; przejazd na camping.

 9. Całodzienne plażowanie – wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

 10. Przejazd na Enna – Castello di Lombardia, Tore di Federico II; przejazd na camping w okolicach Katanii.

 11. Przejazd do Siracusy – Teatr Grecki, Źródło Aretuzy, ruiny Tempio di Apollo, amfiteatr, Ucho Dionizjusza, Plac Archimedesa; przejazd do Katanii – spacer po starym mieście, plac katedralny z fontanną; przejazd na camping.

 12. Wyprawa na Etnę – czynny wulkan; Taormina – Teatr Grecki; przejazd do Messyny; przeprawa promowa; nocny przejazd na camping w Sorento.

 13. Rejs statkiem na Capri – Lazurowa Grota; spacer po Sorento ; camping.

 14. Zwiedzanie Pompei – ruiny miasta odkopanego z lawy wulkanicznej; przejazd na Monte Cassino – cmentarz polskich żołnierzy, opactwo; przejazd na camping za Rzymem.

 15. Zwiedzanie Tarquinia – grobowce etruskie, Muzeum Narodowe z interesującymi znaleziskami z okresu etruskiego, Santa Maria di Castello z VIII w. ;przejazd na camping nad morzem, nocleg.

 16. Przejazd do Sieny , zwiedzanie okolonego średniowiecznymi murami miasta – katedra, Ratusz z Torre Mangia, Piazza del Campo; przejazd do San Gimignano – zwiedzanie średniowiecznego miasta; wyjazd w kierunku kraju, obiad na trasie, nocleg na parkingu.

 17. Dalsza jazda w kierunku Polski, przyjazd w godzinach popołudniowych do Katowic.CENA : 

Cena zawiera

 • przejazd autokarem

 • opiekę pilota / przewodnika

 • noclegi w hotelbusie

 • wyżywienie

 • ubezpieczenie

 • opłaty promoweUczestnicy ponoszą koszty wstępów do zwiedzanych obiektów – 130

Trasa i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie w przez osobę prowadzącą i dostosowana do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych.


Przy zapisywaniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł


<< Wstecz :    :    :   Dalej >>
Copyright (c)2006 Biuro podróży ELA