Hiszpania - Portugalia 1. Wyjazd z Katowic w godzinach popołudniowych , przejazd przez Czechy, Austrię.

 2. Przejazd do Włoch nad jezioro Garda, zwiedzanie Sirmione.

 3. Przejazd przez Francję do Hiszpanii na camping w okolicach Barcelony.

 4. Zwiedzanie Barcelony: obiekty olimpijskie, pomnik Columba, Sagrada Familia,Bulwar las Ramblas, Katedra, powrót na camping.

 5. Przejazd do sanktuarium na Montserrat, przejazd do Saragossy, zwiedzanie: Bazylika EL Pilar, Katedra de San Salvador przejazd na parking pod Madryt.

 6. Zwiedzanie Madrytu: Plaza Mayor, Pałac Królewski, Muzeum Prado przejazd na camping .

 7. Przejazd do san Lorenzo de El Escorial , zwiedzanie ósmego cudu świata. Przejazd do Segovi: akwedukt rzymski, Alkazar, przejazd nocny do Portugalii na camping w okolicach Lizbony.

 8. Odpoczynek , plażowanie.

 9. Zwiedzanie Lizbony: Katedra, Praca do Comercio, Castelo de Sao Jorge, Mosteiro dos Jeronimos, Torre de Belem nocleg na campingu

 10. Przejazd do Obidos, spacer po starówce, zamek. Przejazd do Batalha: Mosteiro de santa Maria da Vitoria. Nocleg na parkingu w Fatimie.

 11. Sanktuarium Maryjne w Fatimie, czas wolny do dyspozycji uczestników, przejazd do Porto zwiedzanie: Praca da Liberdade, Ratusz, Katedra, Pałac Biskupi nocleg na campingu.

 12. Przejazd do Hiszpanii. Baiona – Castelo de Monterreal, przejazd do Santiago de Compostela: Katedra, Sanktuarium św.Jakuba, Uniwersytet. Przejazd do A Coruna – jedyna na świecie starożytna latarnia morska, spacer po mieście, nocleg na campingu.

 13. Przejazd do Cudillere- uroczej wioski rybackiej, przejazd do Oviedo, zwiedzanie: Basilca Del Salvador, kościół Iglesia de San Tirso. Przejazd przez San Vicente de la Barquera krótki postój , przejazd na camping w Santiliana

 14. Przejazd do jaskini Altamira - ekspozycja muzealna groty z paeolityczną sztuką naskalną. Przejazd do Bilbao, stolica Basków, Muzeum Guggenhaima, spacer po starym mieście, katedra. Przejazd do San Sebastian – plaża La Concha jedna z  piękniejszych plaż Europy , Bazylika Santa Maria del Coro. Przejazd przez Biarritz, krótki postój, przejazd  na camping w Lourdes.

 15. Lourdes, miejsce objawienia Matki Bożej, czas wolny dla uczestników. Przejazd do Carcassonne, zwiedzanie średniowiecznego miasta . Przejazd na camping w okolicach Sete.

 16. Całodzienny odpoczynek nad morzem, plażowanie.

 17. Wyjazd w godzinach rannych i początek drogi powrotnej do kraju.

 18. Przyjazd do Katowic w godzinach nocnych.


Cena:   zł/os


Cena imprezy obejmuje:

 • Przejazd i noclegi w hotelbusie

 • Wyżywienie ( uczestnicy przygotowują sami, z produktów zakupionych przez biuro)

 • Opłaty za autostrady i parkingi

 • Postoje na  campingach (dostęp do toalet i natrysków)

 • Opiekę pilota / przewodnika
 • Ubezpieczenie NW i Kl

Uczestnicy ponoszą koszty wstępów do w/w obiektów w wysokości 100 euro

Trasa i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie przez osobę prowadzącą i dostosowana do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych.

Przy zapisywaniu należy wpłacić 500 zł zaliczki
Baiona

Batalha

Fatima

Obidos

A Coruna - starożytna latarnia morska

hotelbus na kempingu okolice Cabo Da Roca -  Cascais

zdjęcia Tomasz Marzec

<< Wstecz :    :    :   Dalej >>
Copyright (c)2006 Biuro podróży ELA