ISLANDIA 

 WYSPY OWCZE

termin: 


 1. Wyjazd z Katowic  o godzinie 17.00 przejazd nocny przez Niemcy.

 2. Przyjazd do Dani na camping w Hirtshals nad Morzem Północnym.

 3. Zwiedzanie Oceanarium, w godzinach południowych odprawa promowa, wypłynięcie z Hirtshals o godz. 15.30

 4. Przypłynięcie na Wyspy Owcze do Torshavn o godz. 21.30, nocleg.

 5. Zwiedzanie Wysp Owczych: Saksun – malownicza wioska, spacer do Laguny Pollurin, przejazd do Tjornuuvik, po drodze największy wodospad wysp – Fossa oraz kościół w Haldarsvik. Przejazd na wyspę Eysturoy do Eidi skąd udamy się na 2-godzinny spacer górski do masywu Eidiskollur z widokiem na ostańce skalne Rusin i Kellingin. Przejazd na camping w Selatrad.

 6. Dalsze zwiedzanie Wysp Owczych: przejazd malowniczą drogą na wyspę Vagar - odwiedzimy starą wieś Gasadalur, przejazd do Sorvagur- jeżeli dopisze pogoda rejs statkiem. Przejazd na camping w okolicach Sandavagur.

 7. Przejazd i zwiedzanie Torshawn - starówka (zespół drewnianych domów krytych trawą), przejazd do Kirjubour – średniowieczna duchowa stolica, kościół św. Olafa z XII w., ruiny gotyckiej katedry św. Magnusa. Powrót do Torshavn skąd wypływamy o godz. 18.00 w kierunku Islandii. W trakcie przeprawy czasami można  oglądać wieloryby, orki, delfiny.

 8. Rano o godz.8.30 przypływamy na Islandię do Seaydysfjordur, zaczynamy wycieczkę po wyspie. Przejazd przez Egilssta ð ir- krótki spacer (wymiana waluty). Przejazd wzdłuż rzeki Lagerfljot do wodospadu Hengifoss (dwugodzinna wyprawa szlakiem), przejazd przez „największy” las Islandii w Hallormsstadur. Przejazd do Breiddalsvik – muzeum kamieni szlachetnych, przejazd do Djupivogur – jednego z piękniejszych miasteczek Fiordów Wschodnich, na camping.

 9. Największy lodowiec w Europie ''Vantajokull'', przejazd wzdłuż lodowca przez Lagunę Jokulsarlon – postój na zdjęcia, dla chętnych wyprawa amfibiami po lagunie, przejazd do Parku Narodowego Skaftafell – wodospad Svartifoss, spacer do jęzora Lodowca Skaftafellsjokull. Przejazd przez deltę rzeki Skebara oraz inne wypływające z lodowca do miejscowości Vik. Po drodze mijamy wodospady, Krossarfoss i Systrafoss. Nocleg na campingu.

 10. Przejazd do Skogar - zwiedzanie Muzeum Folkloru oraz wodospad Skogarfoss, przejazd do najsłynniejszego wodospadu Islandii o nazwie Gullfoss, potem jedziemy do Geysir, aby obejrzeć gejzery. Przejazd do Parku Narodowego Thingveler – historycznego miejsca narodzin Narodu Islandzkiego, spacer pod Logberg - Skała Prawa, Cmentarz Narodowy. Przejazd na camping do Grindavik.

 11. Przejazd do Błękitnej Laguny, kąpiel i relaks w źródłach termalnych (3h) Przejazd do Reykjaviku zwiedzanie miasta: Plac Austurvollur, Domkirkjan, Park Alpingisgarburium, Parlament, Galeria Narodowa, czas wolny, przejazd na camping.

 12. Przejazd do Akureyi - zwiedzanie miasta, przejazd do wodospadu Godafoss, przejazd do Husavik rejs statkiem na oglądanie wielorybów.

 13. Przejazd nad jezioro Myvatn – kratery, pola lawowe, bazaltowe labirynty, dla chętnych kąpiel w basenach geotermalnych, spacer do krateru wulkanu Hverfjall, gorące źródła w Namafjall powrót na camping do Husavik.

 14. Podróż półwyspem Tjornes do Parku Narodowego Jokulsargljufor, gdzie oglądamy trzy wodospady – Selfoss, Hafragilsfoss oraz największy wodospad na Islandii i w Europie Dettifoss. Przejazd do Seydisfiordur, spacer po mieście, nocleg na campingu.

 15. Seydisfiordur - godz 11.30 odpływamy promem do Dani.

 16. Rejs promem do Dani przez Wyspy Owcze.

 17. Przypłynięcie do Hirtshals o godz.12.30. Trasa powrotna do kraju.

 18. Przyjazd do Katowic w godzinach rannych.

     

Cena:    zł /os  


Cena imprezy obejmuje:

 • Przejazd i noclegi w hotelbusie

 • Opłaty za autostrady i parkingi

 • Opłaty za promy, mosty i tunele ( na promach zapewnione miejsce w kuszetce)

 • Postoje na  campingach (dostęp do toalet i natrysków)

 • Opiekę pilota / przewodnika

 • Ubezpieczenie NNW i KL

 • Uczestnicy mają do dyspozycji sprzęt turystyczny  (kuchenki gazowe, butle z gazem, naczynia do gotowania, stoliki oraz krzesełka)

Uczestnicy ponoszą koszty wstępów do w/w obiektów w wysokości ok  300 DKK,  150 €.


Trasa i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie przez osobę prowadzącą i dostosowana do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych.

Przy zapisywaniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł

Wyspy Owcze - Laguna Pollurin

ostrygojady


Wyspy Owcze - Haldarsvik 

Wyspy Owcze- kościół w Sandavagur

rejs po lagunie lodowej


Laguna Jokursarlon - pływające kry lodowe 

Wydrzyk Wielki

Wybuch  Geizera

wodospad Godafos

Vik- ostańce skalne zatopione w morzu

wodospad Selfos

Błękitna Laguna - kąpiel termalna 

wodospad Gulfos

pole lawy wulkanicznej 

s

wodospad Detifos

pole gejzerów -  Namafjall

Gęgawy

Sejdysfiordur

obiad na kempingu w Husavik

grupa  sierpień 2014 - wodospad Skogarfos

grupa lipiec 2011 - wodospad Skogarfos


wyprawa wędkarska w Husavik zaopatrzyła nas w ryby na 3 dni

hotelbus i wodospad Skogarfos

fot.Tomasz Marzec

Programy publikowane na naszej stronie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej    w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.                     

<< Wstecz :    :    :   Dalej >>
Copyright (c)2006 Biuro podróży ELA