SKANDYNAWIA

Dania, Szwecja, Finlandia, Norwegia - Nordkapp i Lofoty

termin: 


 1. Wyjazd w godzinach południowych z Katowic, przejazd przez Niemcy.

 2. Przyjazd do Danii, zwiedzanie Kopenhagii: pomnik syrenki, Amalienborg, ratusz, kościół Fryderyka, Christianborg. Przejazd do Szwecji, camping w Malmö.

 3. Początek trasy po Płw. Skandynawskim, przejazd do Kalmaru, spacer po mieście Przejazd na północ, nocleg na campingu pod Sztokholmem.

 4. Zwiedzanie Sztokholmu: ratusz, Stare Miasto, Zamek Królewski, muzeum okrętu Waza, wieża telewizyjna, nocleg na campingu.

 5. Zwiedzanie Pałacu w Drottingholm – rezydencja mieszkalna rodziny królewskiej. Przejazd i zwiedzanie Upsali i Starej Upsali. Przejazd w kierunku Finlandii, nocleg.

 6. Jazda pośród pięknych lasów i jezior Szwecji, przekroczenie granicy z Finlandią w Haparandzie. Zwiedzanie wioski Św. Mikołaja na kole podbiegunowym. Nocleg na campingu.

 7. Podróż przez Finlandię: zwiedzanie muzeum i skansenu Lapończyków w Inari, przekroczenie granicy z Norwegią. Dojazd na Nordkapp, zwiedzanie Ośrodka Przylądka Północnego, nocleg.

 8. Przejazd wzdłuż malowniczych fiordów płn. Norwegii trasą widokową przez Altę, nocleg na campingu pod wodospadami w Biltaware.

 9. Przyjazd do Narwiku, pomnik Polskiego Marynarza i okrętu Grom, spacer po mieście, Muzeum Wojskowe. Odwiedziny na grobie polskich żołnierzy w Ankenes. Dalsza jazda w kierunku Lofotów, nocleg na campingu.

 10. Przejazd trasa widokową po Lofotach między wyspami, zwiedzanie miasteczka Ä: Muzeum Rybołówstwa. Przejazd do malowniczego Reine, spacer, sesje zdjęciowe, nocleg.

 11. Zwiedzanie największego odkrytego w Skandynawii domu wodza Wikingów w Borg. Dalsza trasa prowadząca do Henningsveær, uroczej miejscowości zwanej Wenecją Lofotów, przejazd i spacer po Svolvær, nocleg na campingu.

 12. Przeprawa promowa z Lodingen do Bognes, jazda trasą widokową w kierunku koła podbiegunowego, zwiedzanie ośrodka koła podbiegunowego, przejazd do Parku Narodowego Svartisen, wyprawa do jęzora lodowca, nocleg.

 13. Jazda na południe, postój przy wodospadzie Laksfosen. Stiklestad – spacer po kompleksie kulturalno – historycznym związanym z postacią św. Olafa patrona Norwegii, nocleg na campingu pod Trondheim.

 14. Przejazd do Trondheim: zwiedzanie katedry, targ rybny, spacer po mieście. Przejazd przez Dombas do Lillehammer – skocznia olimpijska, nocleg na campingu.

 15. Zwiedzanie Oslo: muzeum łodzi Wikingów, skansen z kościółkiem w stylu wang, muzeum statków Kon-Tiki i Ra II, rejs statkiem do centrum miasta, ratusz, zamek Akerhus, katedra, park Vigelanda. Przekroczenie granicy ze Szwecją, nocleg.

 16. Zwiedzanie Göteborga: katedra, dzielnica handlowa, przystań portowa, przejazd do Malmö, spacer po mieście, nocleg na campingu.

 17. Przejazd do Ystad, spacer po mieście, zaokrętowanie na prom, przeprawa do Polski, wieczorem przypłynięcie do Świnoujścia. Przejazd nocny do Katowic.

 18. Przyjazd do Katowic w godzinach porannych.


CENA : zł / os


Cena imprezy obejmuje:

 • Przejazd i noclegi w hotelbusie

 • Wyżywienie (uczestnicy przygotowują sami z produktów zakupionych przez biuro)

 • Opłaty za autostrady i parkingi

 • Opłaty za promy, mosty i tunele

 • Postoje na parkingach i campingach (dostęp do toalet i natrysków)

 • Opiekę pilota / przewodnika

 • Ubezpieczenie NNW i KliAUczestnicy ponoszą koszty wstępów do w/w obiektów w wysokości ok: 900 SEK, 1400 NOK, 100 DKK i 60 €.

Trasa i kolejność zwiedzania obiektów może zostać zmieniona przez osobę prowadzącą i dostosowana do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych.


Programy publikowane na naszej stronie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przypisów prawnych.

 most Oresund - łączy Danię ze Szwecją


Pałac w Drotingholm

katedra - Upsala

koło polarne- Rovaniemi

Nordkapp

Dom Wodza wikingów w Borg na Lofotach

Jęzor Lodowca Svartisen

plaża na Lofotach

sesja zdjęciowa - Lofoty

drogowskaz z Narvik

malownicze Reine - Lofoty

zamek - Kalmar

suszarnie ryb

wodospad Laksfossen i skaczące łososie

Lofoty - na kempingu - przygotowania do obiadu

zdjęcia Tomasz Marzec


  Programy publikowane na naszej stronie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej    w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.<< Wstecz :    :    :   Dalej >>
Copyright (c)2006 Biuro podróży ELA