NORWEGIA 1. Wyjazd w godzinach rannych z Katowic przejazd do Świnoujścia, nocna przeprawa promowa do Ystad.

 2. Przejazd przez Szwecję do Norwegii na camping w Oslo.

 3. Zwiedzanie Oslo– stare miasto, park Vigelanda, skocznia Holmenkollen oraz muzeum narciarstwa, przejazd na camping.

 4. Przejazd do Lillehammer – skocznia olimpijska, zwiedzanie skansenu Mailhaugen, przejazd do Dombas– postój przy informacji turystycznej, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona Narodowemu Parkowi Dovrefjel, nocleg na campingu w okolicach Dombas – Park Narodowy Dovrefjel.

 5. Park Narodowy Dovrefjel, aktywny wypoczynek, piesze wędrówki, przy odrobinie szczęścia spotkamy woły piżmowe, spacer na taras widokowy, skąd podziwiamy masyw Snohetta , nocleg na campingu.

 6. Przejazd do Kristiansund– spacer po mieście przejazd nowym tunelem atlantyckim, przejazd na Drogę Atlantycką, sesje zdjęciowe, pobyt i nocleg w bazie nurkowej na Drodze Atlantyckiej, gdy pogoda pozwoli wyprawa łodzią na safari morskie. W trakcie wyprawy będziemy oglądać ssaki morskie, ewentualnie łowić ryby. Strona internetowa bazy to: http://www.stromsholmen.no/ w bazie można wypożyczyć sprzęt do nurkowania.

 7. Przejazd z bazy na wyprawę w góry, wejście do Trollkirke (kościoła trolli). Pięciogodzinna wyprawa w góry do wapiennych jaskiń w górze Talstadhesten, w jednej z jaskiń oglądamy 14 m wodospad ( potrzebne latarki, najlepiej czołówki, jaskinie nie oświetlone), powrót do bazy wędkarskiej.

 8. Wyjazd z bazy nurkowej w godzinach popołudniowych, przejazd do Molde – spacer po mieście róż i festiwali jazzowych. Przeprawa tunelem podwodnym oraz promem z Solsnes do Afarnes, przejazd na camping.

 9. Przejazd przez Andalsnes na „Złotą Drogę”- pierwszy odcinek to Trollstigen (Drabina Trolli) podczas przejazdu oglądamy wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli, krótka przeprawa z Linge do Eidsdal, następnie Ornevegen (Droga Orłów); podziwiamy wioskę Geiranger skąd czeka nas godzinna przeprawa promowa do Hellesylt – na trasie oglądamy wodospady : Siedem Sióstr i Welon Panny Młodej; nocleg na campingu w okolicach Olden.

 10. Przejazd do Briksdalbre– Jostedalsbreen największy lodowiec na kontynencie, spacer do jednego z jęzorów lodowca (ok 3 godz w dwie strony) ; przejazd do Kaupanger – drewniany kościół, przejazd na camping w Burgund.

 11. Zwiedzanie w Burgund kościoła w stylu Vang , przejazd jednym z najdłuższych tuneli w Europie (24,5 km) do Flam– wycieczka koleją „ Flamsbana”; przejazd w krainę wodospadów i pięknych górskich szczytów; przejazd do Gudvangen krótki postój nad jednym z najwęższych fiordów Norwegii. Przejazd na camping pod Bergen, po drodze podziwiamy wodospad Tvinnefoss.

 12. Zwiedzanie Bergen– perły zachodniego wybrzeża – zabytkowa dzielnica Brygge (średniowieczna twierdza Bergenhaus), Torget (targ rybny). Wyjazd kolejką na wzgórze Floyen. Powrót na camping w okolicach Bergen.

 13. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Hardangerfjordu, przeprawa promowa Bruravik – Brimnes; przejazd przez Kanion Mobodal do Fossoli pod wodospad Woringfoss o wysokości 181m, przejazd na camping w Kinsarvik, wieczorem dla chętnych proponujemy wyprawę w góry do Hardangervidda Nasjonalpark (np. do wodospadu Nykkjesoyfossen).

 14. Przejazd przez Odda do Lottefossen – jeden z piękniejszych wodospadów w Norwegi, przeprawa Nesvik do Hjelmeland, Lysefjord,wejście na Preikestolen–pionowa skała wisząca 604 m nad Lysefjordem (5 godzinna trasa stromym szlakiem kamienistym, przewyższenia ok 450 m), nocleg.

 15. Przeprawa promowa z Oanes do Lauvik, przejazd do Stavanger, zwiedzanie miasta – katedra, stare miasto, pomnik Trzech Mieczy; przejazd na camping w Ogna.

 16. Przejazd do Kristiansand, zwiedzanie miasta – forteca z XVII w. Christiansholmfesting; w godzinach popołudniowych przeprawa promowa do Hirsthals w Danii, nocny postój na terenie Dani.

 17. Dalsza jazda przez Danię i Niemcy do kraju. Przyjazd do Sosnowca w godzinach późnowieczornych – nocnych.

   


CENA:    zł/os

Cena zawiera:

 • przejazd hotelbusem

 • opłata za promy, mosty, tunele

 • noclegi na campingu w hotelbusie

 • wyżywienie wg załącznika

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie NNWi KliA

   

Uczestnicy ponoszą koszty wstępów do w/w obiektów w kwocie ok. 900 NOK + max 800 NOK dla chętnych na safari morskie na Drodze Atlantyckiej.

Trasa i kolejność zwiedzania może zostać zmieniona przez osobę prowadzącą i dostosowana do aktualnych warunków atmosferycznych.

Skocznia Holmenkolen - Oslo

Opera - Oslo

Droga Troli

Geiranger fjord

Bergen - zabytkowa dzielnica Bygen

Bergen - widok ze wzgórza Floyen

jeden z mostów na Drodze Atlantyckiej

kościół w Burgund

jęzor lodowca Jostedalsbren

Prekestolen - ambona nad Lysefjordem

zabytkowa dzielnica w Stavanger

Woły Piżmowe -  Park Narodowy Dovrefjel

sesja zdjęciowa w 24,5 km tunelu

pod jednym z jęzorów lodowca

zdjęcia Tomasz Marzec

<< Wstecz :    :    :   Dalej >>
Copyright (c)2006 Biuro podróży ELA